Atrakcje
Dla aktywnych i dla szukających relaksu
Zakopane to nie tylko Krupówki. Wręcz przeciwnie. Znajdzie się tu mnóstwo atrakcji zarówno dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas, jak i dla tych, których marzeniem jest po prostu zrelaksować się i oddać błogiemu nic nieróbstwu. Nasz Dom znajduje się w Poroninie, blisko Zakopanego, Białki Tatrzańskiej i Bukowiny Tatrzańskiej – znanych kurortów narciarskich i turystycznych.
Baseny termalne
Gorące chwile w termalnych basenach uzdrowiskowych
Podhale jest jednym z największych w Polsce ośrodków geotermalnych. Gorąca woda dosłownie tryska spod ziemi. Nic więc dziwnego, że w ciągu zaledwie kilku lat powstało na okolicznych terenach wiele inwestycji geotermalnych. Te największe i zlokalizowane blisko Poronina znajdują się w Białym Dunajcu, Bukowinie Tatrzańskiej i Białce Tatrzańskiej. Nieco dalej, ale również w pobliżu, swoją ofertą zachęcają do odwiedzenia nowo wybudowane termy w Chochołowie. O kilka godzin jazdy, już po drugiej stronie granicy, znajdują się słowackie kurorty: Besenova i Tatralandia, a w samym Zakopanem stoi sporych rozmiarów Aqua Park oraz basen sportowy COS. Jak widać oferta basenowa regionu jest naprawdę bogata i jest w czym wybierać. Przyjeżdżając na wypoczynek do nas możesz całymi dniami wylegiwać się w gorących, termalnych wodach lub wpaść tam na kilka godzin po całym dniu spędzonym na pieszych wędrówkach po górach.
Tatrzańskie wycieczki
Wybierz się w góry, gdziekolwiek nogi poniosą
Być w Zakopanem i nie pójść w góry, to jak pojechać nad morze i nie zamoczyć nawet stopy. Niby można, ale po co? Nasz Dom Wypoczynkowy, ze względu na doskonałą lokalizację, jest bardzo dobrą bazą wypadową we wszystkie rejony Tatr. Z łatwością dostaniesz się do centrum Zakopanego, a stamtąd w zależności od tego, gdzie chcesz się dostać możesz skierować się na Gubałówkę, do Kościeliska lub Kuźnic. To główne miejsca, skąd zaczyna się najwięcej szlaków turystycznych. Możesz też pojechać w stronę Bukowiny lub Białki, by stamtąd rozpocząć łagodniejsze wędrówki. A jeśli masz nieco więcej czasu, warto wybrać się także w odleglejsze Pieniny, zwłaszcza latem, gdyż wtedy organizowane są spływy na tratwach flisackich przełomem Dunajca. We wszystkie miejsca dostaniesz się samochodem lub dojedziesz sprawnie działającą komunikacją miejską i busikami. Zachęcamy na letnie i zimowe wycieczki po tatrzańskich szlakach, a jeśli wolisz narty.
Stacje narciarskie
Coś dla miłośników sportów zimowych
Jedną z największych atrakcji, corocznie przyciągających turystów do Zakopanego jest zimowe szaleństwo. Szusowanie na nartach i deskach snowboardowych sprawia wiele frajdy, a tatrzańskie stoki należą do tych najbardziej zróżnicowanych – trasy znajdą tu zarówno początkujący amatorzy sportów zimowych, jak i doświadczeni narciarze, poszukujący adrenaliny. Stoki narciarskie znajdują się dosłownie wszędzie i są bardzo dobrze przystosowane – od małych orczykowych wyciągów, aż po duże krzesełkowe kolejki, które komfortowo zawiozą Cię na sam szczyt góry. W okolicy Poronina znajduje się kilka mniejszych wyciągów, a także spora stacja narciarska Harenda. W samym Zakopanem również można skorzystać z kilku stacji narciarskich: Gubałówka oraz Kasprowy, ale prawdziwy raj dla amatorów białego szaleństwa do Białka i Bukowina Tatrzańska – miejsca tym ciekawsze, że tuż obok stoków zlokalizowane są termy.